Menu
Alışveriş Sepetim

Değerli misafirimiz,

Tur planı bulunan misafirlerimizi önceliklendirmiş durumdayız. COVID-19 ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Balkanlar Turu - 6 Ülke

Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Yeni Eklenen
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
Balkanlar Turu - 6 Ülke
6.500,00TL
Vergiler Hariç: 6.018,52TL
  • Paket Kodu: 2204131301420

1. Gün

KOSOVA

*Bir acente temsilcisi sizi Üsküp Havalimanı'nda karşılayacak ve Makedonya'nın başkenti Üsküp'ün merkezindeki beş yıldızlı otelinize kadar size eşlik edecek.
*Otele check-in yaptıktan sonra Kosova'nın başkenti Priştine şehrini gezeceğiz ve ardından Kosova'nın “açık müze” olarak anılan şehri Prizren'i gezeceğiz.
Prizren'de 5 yıldızlı otelde Akşam Yemeği ve Konaklama


2. Gün

KOSOVA-MAKEDONYA

Kahvaltıdan sonra Şar Dağları'nın eteklerinde ve Bistrica nehri kıyısında yer alan Prizren'i ziyaret edeceğiz. Prizren, Kosova'nın tüm şehirlerine kıyasla geçmişin mimari fizyonomisini en iyi şekilde korumuştur. Prizren platosunda yüksekteki bir tepede Kale şehre bakıyor.
*Ülkenin başkenti olan güzel Üsküp şehrine Makedonya'ya ilerliyoruz. 5 yıldızlı otel konaklamamızın ardından, eski Türk çarşısı ve Mahmut Paşa Hamamı, Üsküp Kalesi, Rahibe Teresa anıt evi, Makedonya Plaza ve taş köprü ile Üsküp gezimize başlıyoruz.
Üsküp'te Akşam Yemeği ve Konaklama


3. Gün

MAKEDONYA

*Kahvaltıdan sonra güzel Matka Kanyonu'nu ziyaret edeceğiz.
Tekne ile 90 dakika yelken açıp Vrelo mağarasını ziyaret edebiliriz.
*Daha sonra Makedonya'nın Ohri kentine doğru yola çıktıktan sonra, XV. yüzyıldan kalma eşsiz Boyalı Cami'yi görmek için Kalkandelen'i ziyaret edeceğiz.
Otelde konaklamanın ardından, Eski Kent'in batı ucundaki Göl'e uzanan küçük bir yarımada üzerinde tek başına duran Kaneo'daki St. John'u ziyaret edeceğiz, gölün ve çevredeki dağların, Samuil kalesinin, Saint Painteleimon Kilisesi'nin, Peribleptos Kutsal Bakire Kilisesi'nin, İkon Galerisi'nin ve eski Çarşı'nın ve Ali Paşa Camii'nin muhteşem panoramik manzarasını görebileceğiz.
Ohri'de Akşam Yemeği


4. Gün

ARNAVUTLUK

*Kahvaltıdan sonra Ohri Gölü kıyısındaki Pogradec'e doğru yola çıkıyoruz. Diktatörün eski balıkçı villası Drilon Parkı ve Villa Art’ı ziyaret edeceğiz. Güzel manzara ve çay eşliğinde bir yürüyüşe çıkabiliriz.
* Berat şehrine doğru ilerleyeceğiz.
*Berat'a vardıktan sonra 4 yıldızlı otelde konaklayacağız.
Berat, mimari benzersizliği nedeniyle olarak UNESCO'nun koruması altındadır Arnavutluk'un en çok ziyaret edilen karakteristik şehirlerinden biridir.
Berat'taki gezimiz Mangalemi mahallesinin yanında yer alan kasabanın Orta Çağ'dan kalma merkezinden ve nehir kenarındaki eski çarşısından başlayacak.
Ardından, Kale ve Onufri Müzesi'ni gezmeye devam edeceğiz. (Berat Kalesi'nde öğle yemeği)
İnsanlar yüzyıllardır geleneksel evlerde hala surların içinde yaşadığı için Berat kalesi bu yönüyle oldukça ilgi çekicidir. 40'tan fazla kilise bulunan kalede, St. Mary kilisesi dahil 7'si hala ayaktadır ve Onufri Müzesi'ne dönüştürülmüştür. Onufri, Arnavutluk ve Yunanistan'daki birçok Ortodoks kilisesini özel bir kırmızı renk kullanarak boyayan 16. yüzyılın ünlü Arnavut ressamıydı.
*Berat şehir turunun ardından akşam saatlerinde şehrin tadını çıkarmak için serbest bir zaman
*Berat'ta geleneksel restoranda akşam yemeği ve konaklama
Günün geri kalanında, şehrin eski yollarında yürüyebileceğiniz ve mimarisinin tadını çıkarabileceğiniz serbest bir zaman.

5. Gün

ARNAVUTLUK

*Güne, Etografya müzesi, Türk hamamı, eski çarşı ve Osmanlı kalesinden başlayarak Kruja'ya doğru seyahat ederek başlıyoruz. (Kruja'da öğle yemeği)
*Kruja'yı ziyaret ettikten sonra Tiran'a seyahat ediyoruz.
*Otelde konaklama ve Skanderbeg Meydanı, Ulusal Müze'den (öndeki devasa mozaik Arnavut tarihinin gelişimini temsil eder ve bu gelişimin aşamaları ilgili yerlerde sunulur) tura başlayıp ardından diğer önemli binaları görmeye devam ediyoruz: Kültür Sarayı, Opera Binası, Milli Kütüphane, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, Tiran Kalesi, Meclis, Ura e Tabakeve, Ulusal Sanat Galerisi, hükümet binaları, katolik ve ortodoks katedralleri, Piramit, Başbakanlık binası, Kongre Sarayı, Rahibe Teresa Meydanı, Arkeoloji Müzesi, Başkanlık sarayı, Ex-Blloku (eskiden en güzel ve korunaklı bölge olup eski komünist liderlerin ailelerinin yaşadığı bölgeydi). Soğuk Savaş köşesini ziyaret ediyoruz (bir depo, ünlü Spaç Hapishanesinin bir kısmı ve Berlin Duvarı'ndan bir kısım). Tiran'da konaklama.

6. Gün

KARADAĞ

*Güne, Arnavutluk'taki Roma Katolikliğinin merkezi ve uzun tarihi kökleri olan ve MÖ 3. yüzyılda İlirya Krallığı'nın adı geçen tek başkenti olan Shkodra'ya doğru seyahat ederek başlıyoruz.
Ziyaretimiz her yerde çarpıcı manzaralara sahip Rozafa Kalesi ile başlıyor.
Kasabanın merkezine devam ediyoruz, kasabanın bu iki ülkeyle olan tarihi bağlarının kanıtına şahit olarak İtalyan ve Avusturya mimarisinin yakın zamanda yenilenmiş yaya bölgesinde bir yürüyüşe çıkıyoruz.
Virpazar'a doğru ilerliyoruz. Bir meydan ve nilüferlerle kaplı bir nehir etrafında toplanan bu küçük kasaba, Skadar Gölü Milli Parkı'nın ana kapısı olarak hizmet ediyor.
Turistik şehir Virpazar'da 3 saat boyunca Rijeka Crnojevica nehri boyunca yelken açarak nehrin muhteşem manzarasının tadını çıkaracağız.
* Podgorica gezimize devam ediyoruz.
Podgorica'da konaklama ve akşam yemeği,

7. Gün

KARADAĞ

*Günümüze Sveti Stefan adasını ziyaret ederek başlayacağız (Canj'dan araba ile 10 dakika uzaklıkta)
Ada Sveti Stefan bugün oldukça şık yazlık bir tatil yeri olarak bilinir. Kumlu örtüsü ile karaya bağlanır ve günümüzde çok nadir bulunan bu tür adalara “tombolo” adı verilir.
Sveti ziyaretinden sonra ünlü turistik şehir Budva'ya doğru yola çıkıyoruz.
Eski şehir, Budva'nın ticari markasıdır. Eskiden karaya kumlu bir örtü ile bağlanan adada yetişir ve bir yarımadaya dönüşür. Eski Budva kasabası, antik dönemde bile lojman olarak anılan eşsiz bir mimari ve kentsel oluşumdur. Bu kaynaklara göre Budva, Adriyatik'teki en eski şehir merkezlerinden biridir - öyle ki, 2.500 yıldan daha eskidir.
Eski şehirde, bugün ünlü Şehir tiyatrosunun bir sahnesi olan MÖ V - VI. Yüzyıldan kalma bir şehir kalesi Citadela (Kale) yer almaktadır. *Budva'dan sonra Kotor'a doğru seyahat ediyoruz.
Eski Kotor Şehri, 12. ve 14. yüzyıllar arasında inşa edilmiş, Orta Çağ'a özgü iyi korunmuş bir kentleşme bölgesidir. Ortaçağ mimarisi ve sayısız kültürel miras anıtı, Kotor'u UNESCO tarafından “Dünya Doğal ve Tarihi Miras Alanı” listesine almıştır. Trebinje'ye ilerliyoruz. Trebinje'deki otelde konaklama.

8. Gün

BOSNA HERSEK (B,L,D)

Kahvaltıdan sonra Mostar'a hareket edeceğiz. Kravice şelalelerini ziyaret edeceğiz. Kravice şelalesini ziyaret ettikten sonra, Neretva nehri kıyısında bir vadide büyüleyici tarihi, güzel mimarisi ve doğal ortamı ile Mostar'a varış yapıyoruz. Varıştan sonra gezimize başlıyoruz. Eski köprü (UNESCO Dünya mirası), Bey Camii, Doğu Çarşısı ve Türk evini ziyaret edin.
Buna nehrinin kaynağında yer alan Blagaj ve tarihi bir tekke (tekija veya Derviş manastırı) ile devam ediyoruz.
Saraybosna'ya devam ediyoruz.
Saraybosna'da akşam yemeği ve konaklama

9. Gün

BOSNA HERSEK (B,L,D)

Sabah kahvaltısının ardından Bosna nehrinin kaynakları olan Vrelo Bosne Tabiat Parkı ile Saraybosna gezimize başlayacağız. Arnavut kaldırımlı sokakları, çok sayıda camisi ve şark dükkanları, Franz Ferdinand'ın bulunduğu Latin Köprüsü, Saraybosna'da 1551'de inşa edilen benzersiz tarzdaki tek han olan Morica Han, Avusturya-Macaristan dönemi Belediye Binası olan Vijecnica ile Başçarşı'nın eski şehrini ziyaret ediyoruz. Yerel helal restoranda öğle yemeği. Eğlence ve alışveriş için serbest bir zaman. Saraybosna'da Canlı müzik eşliğinde otelde akşam yemeği ve konaklama.

10. Gün

SIRBİSTAN

Kahvaltıdan sonra Belgrad'a geçiyoruz. *Otelde konaklama ve ardından Sırbistan'ın başkentini gezmeye başlıyoruz, Aziz Sava Kilisesi, Milli Kütüphane’nin ardından Pioneer Park, Sırbistan Parlamentosu, Belgrad Belediyesi, Branko Köprüsü ve şehrin yeni köprüsü Ada ile devam ederek ana bulvar "Kneza Millosha" üzerinde yürüyüş keyfi yapacağız.
Daha sonra ziyaretimiz Senjak ve Dedinje gibi diplomatik mahalleler, antik kentin Roma kalıntılarının bulunduğu Kalemegdan Parkı, Belgrad'ın ana alışveriş caddesi Kneza Mihaila Zafer Anıtı ile devam edecek.
*Öğle yemeğinden sonra isteğe bağlı olarak Tuna nehrinde tekne turu organize edilecektir.
*Belgrad'da akşam yemeği ve konaklama

11. Gün

SIRBİSTAN

Sabah kahvaltısının ardından Belgrad havalimanına transfer, uçakla Türkiye'ye dönüş.

 

Dahil Olanlar

• 4 yıldızlı otelde 10 gece konaklama aşağıdaki gibidir
Prizren'de 1 gece (4 yıldızlı otel Theranda ve benzeri)
Üsküp'te 1 gece (3 yıldızlı otel Aen ve benzeri)
Ohri'de 1 gece (4 yıldızlı otel Mirage ve benzeri)
Berat'ta 1 gece (4 yıldızlı otel Onufri ve benzeri)
Tiran'da 1 gece (3 yıldızlı otel Europa ve benzeri)
Podgorica'da 1 gece (4 yıldızlı otel Podgorica ve benzeri)
Trebinje'de 1 gece (4 yıldızlı otel Leotar ve benzeri)
Saraybosna'da 2 gece (4 yıldızlı Otel Hollywood)
Belgrad'da 1 gece (3 yıldızlı Otel Putnik Belgrade ve benzeri)
• 1. gün ile 10. gün arası için akşam yemeği
• 2. gün ile 11. gün arası için kahvaltı
• Lüks minivan veya otobüsle ulaşım
• İngilizce dilinde deneyimli ve lisanslı Rehber
• Tüm yerel vergiler ve KDV vergileri
• 5 yıldızlı otellerde ve bazı 4 yıldızlı otellerde konaklamada SPA merkezi kullanımı (çoğunlukla lüks paket konaklama için)
• 3. Günde Matka Kanyonu’nda tekne turu
• 6. Günde VirPazar’da tekne turu • 9. günde canlı müzik

 

Dahil Olmayanlar

• Öğle yemeği
• Yurtdışı sağlık sigortası
• Tavsiyeler ve taşıyıcı hizmeti
• Giriş ücretleri

 

Kalkış Yeri

Priştine Havaalanı

 

Dönüş Yeri

Belgrad Airport

 

Paket Bilgileri

• Süre: 11 Gün / 10 Gece
• Yaş aralığı: 1 – 99
• Gidiş: Tüm Yıl
• Tür: Otobüs Turu
• Ziyaret Edilen Şehirler: Priştine, Prizren, Üsküp, Matka Kanyonu, Kalkandelen, Ohri, Struga, Berat, Tiran, İşkodra, Kotor, Budva, Podgorica, VirPazar, Trebinje, Mostar, Kravice şelalesi, Blagaj, Saraybosna, Belgrad

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Çerez Bildirim Modülü
Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.