Menu
Alışveriş Sepetim

Değerli misafirimiz,

Tur planı bulunan misafirlerimizi önceliklendirmiş durumdayız. COVID-19 ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Rezervasyon & Satın Alma Bilgisi

Rezervasyon ve Satın Alma Bilgisi

Hizmet satış sözleşmesi, PRESTOUR TURIZM DIS TİC. LTD. ŞTİ.. (bu sözleşmede bundan sonra Prestour Turizm olarak anılacaktır) ile tur kayıt formunda adı ve adresi bulunan katılımcı (bu sözleşmede bundan sonra Tüketici/Katılımcı olarak anılacaktır) tarafından yazılı veya elektronik ortamda imzalanması, onaylanması ve/veya kabulü ile kesinlik kazanır ve yürürlüğe girer.


1. Genel Konular ve Hizmetin Özellikleri:


1.1 Prestour Turizm ile Tüketici/Katılımcı arasında yapılan işbu sözleşme uyarınca, Prestour Turizm 'in Tüketici/Katılımcı ile paylaştığı ayrıntılı tur programında belirtilen turistik gezi ile ilgili olarak, turda programında yer alan hizmetleri sağlamayı, Tüketici/Katılımcı ise işbu sözleşmede belirtilen yükümlülükleri yerine getirmeyi kabul, beyan ve taahhüt ederler.


1.2 Ayrıntılı tur programında Prestour Turizm tarafından verilecek hizmetin başlıca noktaları, turun hareket saati, dönüş saati ve tarihleri, ziyaret güzergâhları, ulaşım araçları cinsleri ve sınıfı, verilen yemek öğün sayısı, rehber ve danışmanlık hizmetleriyle diğer hizmet ve bilgiler verilir. Tur tutarı, bu tutara dâhil olan ve olmayan hizmetler net olarak belirtilir.


1.3 Ayrıntılı tur programı ve tur kayıt formları işbu sözleşmenin ayrılmaz birer parçalarıdır ve Tüketici/Katılımcı işbu hizmet satış sözleşmesini imzalayarak veya elektronik ortamda imzalanması, onaylanması ile kabul etmiş olur.


1.4 Prestour Turizm ayrıntılı tur programında belirtilen otelleri, restoranları belirtilen kategori içerisinde kalmak kaydıyla tur başlamadan önce, gezilecek yerlerin sıralarını ve zamanlarını tur başlamadan önce veya tur sırasında gerekli gördüğü takdirde değiştirebilir.


1.5 3 Kişilik odalar otellerin müsaittik durumuna göre verilmektedir. 3. Yatak ek yatak olup standarttan küçüktür.


1.6 Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otel konaklamalarında 0-6 yaş çocuklara ayrı yatak verilmez. Ulaşım araçlarında 2 yasını doldurmuş çocuklar için koltuk zorunluluğu bulunduğundan, ücrete tabidir.


1.7 Prestour Turizm tur programında gezilecek yerler aynı kalmak koşulu ile programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.


1.8 Kişi sayısına göre araç değişikliğini saklı tutulur. Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15-17 kişi minibüs ile, 18-31 kişi küçük otobüs ile, 31 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüsler ile tur yapılır.


2. Rezervasyon ve Ödeme Koşulları


2.1 Bir rezervasyon ve satış, işbu sözleşmenin ve Prestour Turizm tarafından Tüketici/Katılımcı sunulan ayrıntılı tur programı ve tur kayıt formlarının Tüketici/Katılımcı tarafından yazılı veya elektronik ortamda imzalanması, onaylanması ve/veya kabulü; ödemenin zamanında yapılması ve Prestour Turizm yetkilisine iletmesi ile gerçeklik ve kesinlik kazanır.


2.2 Birden fazla kişi ya da grup adına rezervasyon yaptıran Tüketici/Katılımcı, işbu sözleşme koşullarını, ayrıntılı tur programı ve tur kayıt formlarındaki bilgileri ve içerikleri adına rezervasyon yaptırdığı diğer kişilere tam olarak bildirmekten ve onların onaylarını almaktan sorumludur. Diğer kişilerin sorumluluk ve yükümlülüklerini bildikleri kabul edilir. Diğer kişilerin bu eksikliklerinden doğan anlaşmazlıklardan sorumlu Tüketici/Katılımcı 'dır, Prestour Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


2.3 İki kişilik odada Prestour Turizm bulacağı oda arkadaşı ile kalmayı kabul ederek tek kişi katılmak isteyerek rezervasyon yaptıran Tüketici/Katılımcı için; istekleri doğrultusunda bir oda arkadaşı, turun hareket tarihinden 15 gün öncesine kadar bulunamadığı takdirde Tüketici/Katılımcı, tek kişi farkını ödemeyi kabul ve taahhüt eder.


2.4 İki kişilik odada kalmak isteyen ve oda arkadaşı da bulunan bir Tüketici/Katılımcı herhangi bir zamanda turunu iptal ettiği takdirde, diğer kişinin single oda farkını ödemeyi kabul ve taahhüt eder.


2.5 Doğa yürüyüşü, yayla ve ekolojik turlarda belirli rotalarda kalınacak pansiyon, restaurant ve mihmandarlık hizmetlerinde standart olmayabilir. Bu durumdan Prestour Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


2.6 Ön ödeme, ara ödeme ve son ödemelerin tarihleri, tutarları, ödeme imkanları ve gecikme cezaları her ayrıntılı tur programında, ayrı ayrı belirtilir.


2.7 Ödemeler döviz yerine Türk Lirası (TL) olarak ödenmek istendiğinde o günün TCMB Döviz Satış Kuru esas alınır.


2.8 Tüketici/Katılımcı banka aracılığıyla yapacağı her ödemedeki banka masrafları Tüketici/Katılımcı'ya aittir. Prestour Turizm'in hesabına yapılacak ödeme, net tutar olmalıdır.


2.9 Ön ödemenin yapıldığı tarihten turun hareket tarihine kadar gerçekleşebilecek yakıt, havaalanı vergisi, KDV, gidilecek ülke ve şehirlerdeki özel vergiler ile turizm hizmetlerini ilgilendiren her türlü ücret, harç ve vergilerdeki değişiklikler tur ücretlerine yansıtılır.


2.10 Prestour Turizm, Tüketici/Katılımcı için zorunlu seyahat güvence sigortası yaptırtmakla yükümlüdür. Bu sigorta poliçesinde belirtilen hükümler geçerlidir. Tüketici/Katılımcı, bu zorunlu seyahat güvence sigortasının police koşullarını yeterli bulmazsa münferit olarak yeni bir sigorta yaptırabilir. Ancak Prestour Turizm'in yaptığı sigortanın iptalini veya sigorta tutarı iadesini talep edemez.


2.11 Vize alımında Prestour Turizm, Tüketici/Katılımcı gerekli tur Rezervasyon formu, Tur satış sözleşmesi ve seyahat sigortasını vermekle yükümlüdür. Başvuru ve konsoloslukların talep ettikleri belgeleri, bu kurumlara zamanında ve eksiksiz olarak sunmak Tüketici/Katılımcının sorumluluğu altındadır. Vize alınamamasından Tüketici/Katılımcı, Prestour Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutamaz. Vize alınmış olsa bile; Bu ülkeye kesin giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ve sonrasında oluşacak maddi ve manevi durumlardan Prestour Turizm sorumlu tutulamaz.


3. Zorunlu Değişiklikler ve Bunlardan Kaynaklanan Tur İptalleri:


3.1 Doğal afetler (deprem, sel, yangın, tayfun, heyelan...vb), olağanüstü haller (savaş, terör..vb), halk hareketleri (grev, yürüyüş, yol kapatılması...vb), sağlık sorunları ( salgın hastalık, karantina...vb), olağanüstü hava muhalefetleri ( şiddetli kar yağışı ve tipi, sis, şiddetli fırtına, yıldırım düşmesi, toz ve duman bulutu), devletlerarası diplomatik sorun ve gerginliklerden oluşan resmileştirilmiş seyahat kısıtlamaları, ulaşım şirketlerinden ve/veya rezervasyon yapılan otellerden herhangi birinin tasfiyesi, iflası, planlanan konser ve etkinliklerin bu sebeplerden dolayı iptali gibi özel kısıtlamalar ve bunlar dahil ama bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir diğer sebepten, doğrudan veya dolaylı olarak, Prestour Turizm'in kusuru bulunmayan veya öngörülemeyecek her türlü olumsuzluğun yaratacağı sonuçlardan doğan hiçbir zarar veya ziyandan Prestour Turizm sorumlu olamayacağı gibi, Prestour Turizm bu sebeplerden ötürü yükümlülüklerini ifa edememesinden veya yükümlülüklerinin ifasındaki aksaklıklardan sorumlu tutulamaz ve Prestour Turizm 'e maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez. Prestour Turizm  bu sebeplerden dolayı turda değişiklik yapabilir veya turu iptal edebilir.


3.2 Prestour Turizm ile her türlü ulaşım araçları arasında yapılan anlaşmaların aksine bu araçların gecikmelerinden, arızalanmalarından, kaza yapmalarından, sürücülerinin şahsi kusurlarından Prestour Turizm sorumlu tutulamaz ve Prestour Turizm'e maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez. Uçak saatlerinde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklik, rötar veya iptalden Prestour Turizm sorumlu tutulamaz. Prestour Turizm hava yolu ile yolcu arasında aracı kurumdur. Uçak saatlerinde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklik, rötar veya iptalden dolayı yapılamayan program ve ürünlerden Prestour Turizm sorumlu tutulamaz. Tüketici/Katılımcı, uluslararası havacılık kuralları çerçevesinde havayolu şirketi tarafından uçuşlarda her türlü değişiklik ve düzenleme yapılabileceğini kabul ve taahhüt eder.


4. Prestour Turizm ve Tüketici/Katılımcı İptal Koşulları:


4.1 Prestour Turizm, Tüketici/Katılımcının belirtilen tarihlerde ödeme yapmaması durumunda işbu sözleşmeyi tek taraflı olarak iptal etme hakkını saklı tutar ve Prestour Turizm tarafından Tüketici/Katılımcı için yapılan uçak (Grup ve münferit) biletler, otel, etkinlik, konser ve benzeri harcamalar hariç ödemeleri geri iade eder.


4.2 Prestour Turizm, gerekli gördüğü durumlarda, Tüketici/Katılımcı' dan onay almaksızın ancak Tüketici/Katılımcı'ya bildirmek kaydıyla tur hareket tarihinden; şehir içi turlarda 3 iş günü öncesinden, yurt içi turlarda 3 iş günü öncesinden, yurt dışı turlarda ise 15 iş günü öncesinden turu iptal edebilir. Bu tür bir iptalde Prestour Turizm, Tüketici/Katılımcı'ya ödediği ücreti iade etmekle yükümlüdür. Ancak Tüketici/Katılımcı iptalden dolayı tazminat talep edemez.


4.3 Tüketici/Katılımcı, nedeni ne olursa olsun herhangi bir sebeple şehir içi turlarda 7 iş günü öncesinden, yurt içi turlarda 30 iş günü öncesinden, yurt dışı turlarda 30 iş günü öncesinden turu iptal ettiği takdirde Prestour Turizm tarafından Tüketici/Katılımcı için yapılan uçak (Grup ve münferit) biletler, otel, etkinlik, konser ve benzeri harcamalar hariç ödemeleri geri iade alır.


4.4 İptal süresi dışında nedeni ne olursa olsun Tüketici/Katılımcı tarafından yapılacak herhangi bir iptalde Tüketici/Katılımcı, tur ücretinin kalan bakiyesinin tamamını ödemeyi taahhüt eder ve o ana kadar yapmış olduğu ödeme iade edilmez.


4.5 Tüketici/Katılımcı iptal tarihi ne olursa olsun Prestour Turizm tarafından Tüketici/Katılımcı için yapılan uçak (Grup ve münferit) biletler, otel, etkinlik, konser ve benzeri harcamaları. Ödemeyi taahhüt eder.


4.6 Tüketici/Katılımcı satın aldığı turu şehir içi günlük turlarda 7 iş günü öncesine, yurt içi turlarda 30 iş günü öncesine kadar, yurt dışı turlarda 30 iş günü öncesine kadar bir başkasına devredebilir. Devir alan kişi, bakiyeden, devir alınmasıyla doğabilecek uçak (Grup ve münferit) biletler, otel, etkinlik, konser ve benzeri masraflardan devir edenle birlikte müteselsilden sorumludur. Devir alan kişinin işbu satış sözleşmesi ve formlarda imzası olmasa bile işbu sözleşme hükümleri ile bağlıdır.


4.7 Promosyonlu, kampanyalı ve erken rezervasyon indirimi bulunan turlarda rezervasyon yapıldıktan sonra nedeni ve tarihi ne olursa olsun Tüketici/Katılımcının iptal, iade ve değişiklik hakkı bulunmamaktadır.


4.8 Tüketici/Katılımcı’ya özel ve gruplar için hazırlanmış olan tur paketlerinde Tüketici/Katılımcı, nedeni ne olursa olsun herhangi bir sebeple şehir içi turlarda 15 iş günü öncesinden, yurt içi turlarda 60 iş günü öncesinden, yurt dışı turlarda 90 iş günü öncesinden turu iptal ettiği takdirde Prestour Turizm tarafından Tüketici/Katılımcı için yapılan uçak (Grup ve münferit) biletler, otel, etkinlik, konser ve benzeri harcamalar hariç ödemeleri geri iade alır.


4.9 Tüketici/Katılımcı’ya olan iade tutarı Prestour Turizm'e yapılan döviz cinsinden yapılır.


4.10 Turların düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı Tüketici/Katılımcı’ya sunulan broşürde belirtilmiştir. Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısına ulaşılamaması halinde paket turun kısmen veya tamamen iptal edilebileceği hususu hareket tarihinden en az 7 gün öncesine kadar Tüketici/Katılımcı’ya bildirilir. Bu durumda Tüketici/Katılımcı’nın tazminat hakkı yoktur. Ancak seyahat acentesi Tüketici/Katılımcı aldığı tüm ödemeleri ve Tüketici/Katılımcı’ya borç altına sokan tüm belgeleri 14 gün içinde Tüketici/Katılımcı’ya iade edeceğini taahhüt eder.


4.11 Zamanında vize alınamaması durumunda tur iptal koşulları işbu sözleşmenin 4.3, 4.4, 4.5, 4.6, 4.7 ve 4.8 maddelerinde belirtilmiştir. Vize alımında Prestour Turizm, Tüketici/Katılımcı’ya gerekli tur Rezervasyon formu, Tur satış sözleşmesi ve seyahat sigortasını vermekle yükümlüdür. Zamanında başvuru ve konsoloslukların talep ettikleri belgeleri; zamanında ve eksiksiz olarak sunmak Tüketici/Katılımcının sorumluluğu altındadır. Vize alınamamasından Tüketici/Katılımcı, Düş Patikası Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutamaz. Vize alınmış olsa bile, bu ülkeye kesin giriş yapılabileceği anlamına gelmez, Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ve sonrasında oluşacak maddi ve manevi durumlardan Düş Patikası Turizm sorumlu tutulamaz.


5. Prestour Turizm ve Tüketici/Katılımcı'nın Kusurları


5.1 Prestour Turizm, işbu sözleşmenin 1., 2., 3. ve 4. maddelerinde belirtilen sebeplerin dışında Prestour Turizm'den kaynaklanan sebeplerle işbu sözleşmeye uyulmaması durumunda ödenmiş olan paranın tümünü Tüketici/Katılımcı’ya iade etmeyi taahhüt eder.


5.2 Tüketici/Katılımcı, tur içinde belirtilen herhangi bir hizmeti alamadığını belgelediği takdirde turun ilgili kısmının ücreti Prestour Turizm tarafından Tüketici/Katılımcı’ya iade edilir. Ancak, Tüketici/Katılımcı şikayetini tur sırasında belgeleyerek bildirmediği takdirde iade veya tazminat hakkını kaybeder. Tur sonrasında yapılan şikâyet veya iyileştirme önerileri iade veya tazminat hakkı doğurmaz.


5.3 Zamanında yapılmayan ödemelerden, Prestour Turizm'e zamanında ve eksiksiz olarak ulaştırılmayan belgelerden doğabilecek tüm sonuçlardan Tüketici/Katılımcı sorumludur. Prestour Turizm sorumlu tutulamaz. Bu durumda Prestour Turizm, işbu sözleşmeyi ve Tüketici/Katılımcı'nın tura katılımını iptal etme hakkını saklı tutar.


5.4 Tüketici/Katılımcı, Prestour Turizm'e sunduğu bilgi ve belgelerin doğru ve eksiksiz olduğunu taahhüt eder. Prestour Turizm, tur organizasyonlarında bu bilgi ve belgeleri baz alır. Bu belgelerin yanlış veya eksik olması, değişmesi, kaybolması, Tüketici/Katılımcı'nın herhangi bir sebeple yurt dışına çıkışının adli merciler veya kolluk kuvvetlerince engellenmesi, yasaklanması, Tüketici/Katılımcı'nın bu sebeplerle havalimanında tutulması, yurt dışında gezi süresinde veya sınırlarda tutuklanması, göz altına alınması durumundan Tüketici/Katılımcı sorumludur ve ücret iadesi veya tazminat talebinde bulunamaz.


5.5 Tüketici/Katılımcı, turun başlangıç noktasına geç kalmasıyla uçağı kaçırmasından, tur sırasında kendisinden kaynaklanan sebeplerle buluşma ve hareket noktasına geç kalarak turu kaçırmasından sorumludur. Tüketici/Katılımcı, bu sebeplerden dolayı hiçbir şekilde Düş Patikası Turizm'i sorumlu tutamaz, iade veya tazminat talebinde bulunamaz. Tüketici/Katılımcının ödenmemiş bakiyesi varsa ödemekle yükümlüdür.


5.6 Tüketici/Katılımcının kişisel sorun veya mazeretleri sebebiyle turu yarıda keserek turdan ayrılması, belirtilen otelde kalmak istememesi sebeplerinden dolayı Prestour Turizm sorumlu değildir ve ücret iadesi yapılmaz.


5.7 Tüketici/Katılımcı kendi sağlık problemlerinden dolayı Prestour Turizm'i sorumlu tutamaz. Turun sağlık ve kondüsyon durumuna uygunluğunu değerlendirmekten kendisi sorumludur.


5.8 Otel, hizmet sunulan mekan ve araçlara Tüketici/Katılımcı'dan gelen maddi hasar ve zararlardan Tüketici/Katılımcı sorumludur, Prestour Turizm'i hiçbir şekilde sorumlu tutamaz.


5.9 Tur ücretine dahil olmayan ekstra bagaj ücretleri, tur ücretine dahil olmayan valiz taşımalarından Tüketici/Katılımcı sorumludur. Havaalanlarında sorulan; bagajla ilgili sorulardan, bagajın muhteviyatından, kabin içi bagajın muhteviyatından Tüketici/Katılımcı sorumludur.


5.10 Bagajın havaalanlarında hasara uğraması veya kaybolmasından Prestour Turizm sorumlu değildir. Prestour Turizm bagajın bulunması ile ilgili gerekli girişimlerde bulunur, bagajın verilen adrese gelmesini takip eder ve Tüketici/Katılımcı'nin sigorta ve havayolu ile iletişime geçmesinde aracı olur.


5.11 Ayrıntılı tur programında belirtilen ve tur ücretine dahil olmayan her türlü harcama Tüketici/Katılımcı'ya aittir ve ödemekle yükümlüdür.


5.12 Tüketici/Katılımcı tur süresince yanında bulundurduğu veya tur sırasında satın aldığı her türlü kıymetli evrak ve eşyasından sorumludur. Bunların kaybolmasından dolayı Prestour Turizm'i sorumlu tutamaz.


5.13 Tur liderleri turun akışı ile ilgili bilgilendirmeleri açıkça yapmakla yükümlüdürler. Tur sırasında yapılan genel duyuruları duymamaktan, unutmaktan ya da bilinçli olarak uymamaktan kaynaklanan sorunlardan Tüketici/Katılımcı sorumludur.


5.14 Tüketici/Katılımcı, tur ve programla ilgili kurallara, bulunulan ülkenin ve mekânların kurallarına uymayı, turdaki diğer kişilerin her türlü haklarına saygı göstermeyi peşinen kabullenir. Bunlara uymamaktan kaynaklanan sorun ve zararlardan Tüketici/Katılımcı, Prestour Turizm ve diğer Tüketici/Katılımcılara karşı sorumludur.


6. Anlaşmazlık.


İşbu sözleşme hükümleri Türk hukukuna tabidir. İşbu satış sözleşmesi, ayrıntılı tur programı formu ve tur kayıt formlarından doğabilecek tüm ihtilaflarda Prestour Turizm'in kayıtları kesin delil sayılacaktır. İşbu satış sözleşmesi, ayrıntılı tur programı formu ve tura katılım formlarından doğabilecek tüm ihtilaflarda İstanbul (merkez) mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidirler. PRESTOUR TURIZM DIS TİC. LTD. ŞTİ*Prestour Turizm şartlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 12 punto olarak düzenlenen işbu sözleşmeyi kendim ve aşağıda adları yazılı şahıslar adına birlikte düzenlenmiş, son hali tarafımdan okunup, kabul edilip onaylanmıştır ve bir nüshası tarafıma tüm ekleri ile birlikte yazılı / kalıcı veri saklayıcı vasıtasıyla teslim edilmiştir.


Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği çerçevesinde işbu sözleşme konusu satın aldığı paket tur kapsamında, sunulan tüm hizmetleri ve niteliklerini, satış fiyatı ve ödeme şekil ile ifaya ilişkin tüm on bilgileri, okuyup bilgi sahibi olduğumu ve paket tur sözleşmesinin içeriğini ve maddelerini okuyarak anladığımı, bilgilendirildiğimi kabul beyan ve taahhüt ederim.


Paket tur ile ilgili ihtiyari sigortası yaptırtabileceğim tarafıma beyan edilmiştir. Bu beyanım, rezervasyon işlemlerimin, kendi yerime bir başkası tarafından yürütülmüş ve imzalanmış olması halinde de geçerlidir.

Çerez Bildirim Modülü
Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.