Menu
Alışveriş Sepetim

Değerli misafirimiz,

Tur planı bulunan misafirlerimizi önceliklendirmiş durumdayız. COVID-19 ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Karadeniz Turu

Karadeniz Turu
Yeni Eklenen
Karadeniz Turu
1.770,00TL
Vergiler Hariç: 1.638,89TL
  • Paket Kodu: 2008180820270

Mevcut Seçenekler:

1. Gün

Gece Yolculuğu

20:00 Bakırköy incirli (ömür plaza )
20:30 Mecidiyeköy Torun Center Önü
21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
21:45 Kartal Köprüsü Altı
22:00 Çayırova Mc Donalds Önü
22:30 İzmit Halkevi Durağı (Asya Otel Karşısı)

2. Gün

Amasya – Samsun – Ordu – Giresun

Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra Karadeniz Batum Turumuz için gece yolculuğu ile tutumuza  başlıyoruz. Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası Şehzadeler Şehri olarak bilinen Amasya’ya varıyoruz. Amasya’da ilk gezi noktamız Ferhat ile Şirin su kanalı olacaktır. Ferhat’ın Şirin için deldiğine inanılan su kanallarını görüp, kokartlı rehberimizden hikayesini dinledikten sonra aracımıza bilerek mumya müzesi olarak bilinen Amasya Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından Amasya’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya Padişah olmuş Sultanlarımızdan, İkinci Beyazıt adına imar edilmiş olan külliyeyi ziyaret ediyoruz. Ardından  Yeşilırmak kıyısı boyunca yerleştirilmiş olan Padişah büstlerini gördükten sonra  Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrası Amasya’dan ayrılarak Samsun’a doğru hareket ediyoruz. Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Kızılırmak ve Yeşilırmak’ın denize döküldüğü bölgede yer alan Samsun’a varıyoruz. Samsun gezimizin ilk durağı Samsun’un simgesi haline gelen Atatürk Heykeli - Onur Anıtı olacak. Burada küçük bir serbest zaman verip fotoğraflarımızı çektirdikten sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919’da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun’a geldikleri vapur olan Bandırma ziyaret ediyoruz. Burada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Günümüzde kıyıdan 250 m. İçeride olan İlk Adım Anıtını ziyaret ediyoruz. Ardından Samsun gezimizi sonlandırıyoruz ve Ordu’ya doğru hareket ediyoruz. Günümüzü Ordu Boztepe’de 485 metre yüksekliğe teleferik ile çıkarak şehrin muhteşem manzarasına karşı kahve ve fotoğraf molası veriyoruz. (Teleferik ücreti ekstra) Boztepe gezimizin ardından Giresun’a otelimize doğru hareket ederken bir yanımızda tarihimizin bir parçası, Milli Mücadelenin önemli isimlerinden Topal Osman’ın mezarının da içinde bulunduğu Giresun Kalesi (Panoramik), diğer tarafımızda ise Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adasını (Panoramik) görüyoruz. Ardından otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı                       Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği               Samsun’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği            Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.


3. Gün

Giresun – Trabzon –Uzungöl  

 

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Karadeniz’in yeşili ve doğa güzelliklerini görerek Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Trabzon’da ilk gezi noktamız olan 13.yy’da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572’de camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Komnenos Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası’nda mola veriyoruz. Molamızın ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 ve 1930 yıllarında 2 kez ziyaret ettiği ve 1937 yılında kaldığı ve vasiyetinin bir kısmını da burada yazdığı Atatürk Köşkü’ne doğru yola çıkıyoruz. Atatürk Köşkü gezimizin ardından öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından meşhur Sürmene Bıçaklarından almak ve görmek isteyen misafirlerimiz için Bıçak Atölyesine gidiyoruz. Daha sonra otobüsümüze binerek Karadeniz’in en lezzetli çayları tadabileceğimiz çay fabrikasına hareket ediyoruz.
Çay fabrikasında çay üretim tesislerini gezip, çayın yapım aşamaları hakkında bilgi aldıktan sonra çay ikramları eşliğinde alışveriş molası veriyoruz. Molanın ardından aracımıza binerek Uzungöl’e doğru hareket ediyoruz. Of- Çaykara – Taşkıran güzergahından Solaklı Deresi ve Uzungöl’e varıyoruz. Uzungöl’de rehberimiz ile kısa bir gezinti yaptıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında misafirlerimiz aşağıdaki turlara katılma fırsatı bulabilirler.
(Hava durumuna göre grupça 2 turdan mümkün olan 1 tanesine gidilecektir.)

LUSTRA – GARESTER YAYLA TURU (Ekstra 60 TL): Uzungöl’ü kuşbakışı görebileceğiniz bu turda Uzungöl’den minibüslere binerek başlıyoruz. Lustra Yaylası’na vardığımız zaman kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından tekrar minibüslerimize binerek Garester Yaylası’na çıkıyoruz. Minibüslerimizden inerek kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından muhteşem manzara eşliğinde molamızı veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz çay, ayran ve süt içebilir ve Trabzon’un meşhur sütlacını yiyebilir. Molamızın ardından minibüslerimiz ile buluşarak Uzungöl’e geri dönüyoruz.

HALDIZEREN DERESİ – DEMİRKAPI YAYLASI – YAYLA EVİ TURU (Ekstra 60 TL): Haldizeren Deresi, Uzungöl’ün varlık nedenidir. En uzak dağ köylerinden biri olan Demirkapı Yaylası’nda şehrin gürültüsünden uzak, doğanın kucağında, bulutların üstünde olurken; öte yandan yayla evlerinin sıcaklığını gezip görüyor ve çok eski bir yayla evini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yayla suyunda demlenmiş çay içebilir, kuzine sonada fırınlanmış patates yiyebilirler. Buradaki zamanımızın bitmesinin ardından minibüslerimiz ile Uzungöl’e geri dönüyoruz.

Keyifli yayla turumuzun ardından Uzungöl’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı           Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği    Trabzon’da köfte menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam YemeğiOtelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.


4. Gün

Rize - Çeçeva Köyü - Batum - Meryem Ana Katedrali – Ayder yaylası

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Güne Çeçeva Köyü turumuz (ekstra) ile başlıyoruz . Çayeli ilçesinde ki Çeçeva Köy’ü birçok çay markasının, dizi, film ve reklam çekimlerine ev sahipliği yapmış, çay bahçelerine bizleri bekleyen minibüsler ile hareket ediyoruz. Muhteşem fotoğraflar çekeceğiniz Çeçeva çay bahçeleri gezimizin ardından otobüsümüze dönerek Borçka‘ya doğru hareket ediyoruz. Borçka’ya varmamız ile beraber ekstra olarak dileyen misafirlerimiz Karagöl gezisine katılabilirler. Katılmak istemeyen misafirlerimiz Borçka’da serbest zaman geçirebilirler.

KARAGÖL TURU: Borçka ilçesinde Çoruh Nehri kıyısında bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Cankurtaran geçidi üzerinden Karagöl’e doğru hareket ediyoruz. Ortalama 1 saat sürecek yolculuğumuzun ardından bir tünel içerisinden geçer hissi veren ağaçların içerisinden geçerek Karagöl’e varıyoruz. Doğal haliyle bozulmadan günümüze kadar ulaşmış muhteşem doğası ve bitki örtüsüyle Karagöl'de zamanın durmasını isteyeceğiniz anlar yaşayacaksınız. (Ekstra 50TL)

Muhteşem Karagöl turumuzun ardından Batum’a geçiş için Sarp Sınır Kapısına doğru hareket ediyoruz.

(Pandemi dönemi sebebiyle Batum’a geçiş yapılamadığı takdirde alternatif Mençuna Şelalesi Turu yapılacaktır. Fiyata Dahildir.)

Sarp Sınır Kapısından giriş işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra Gürcistan’a geçiyor ve gezimize ilk olarak Hz. İsa’nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias’ın mezarının da bulunduğu Gonio (Apsaros Kalesi)’ni Panoramik olarak görüyoruz Sonrasında şehir merkezine giderek Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi’ni, Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykelini, Batum Limanını, aşkları filmlere konu olmuş Ali ile Nino Heykeli ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanı’nı göreceğiz. Batum Bulvarı’nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş ve öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Sarp Sınır Kapısı’ndan çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Ayder’de bulunan Otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Alternatif Mençuna Şelalesi Turu (Batum’a geçiş yapılamadığı takdirde gerçekleştirilecektir.)
Arhavi’de bizi bekleyen minibüslerimiz ile Çiftekemer Köprüsünden geçerek Küçükköy’e ulaşılacaktır. Küçükköy’den minibüslerimizden inerek asma köprüden karşıya geçip çok keyifli bir yürüyüşe başlıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sürecek yolculuğumuzda Botanik Parkı andıran ağaçların arasında yürüyeceğiz. Yine aynı rota üzerinden çay bahçelerinin arasından geçerek Lazca anlamı ‘’Ulaşılmaz’’ olan Mençuna’ya ulaşacağız. Bu muhteşem turun ardından Arhavi’ye geri dönerek grubumuzla ve otobüsümüzle buluşuyoruz.


***DİKKAT: TC NOLU YENİ NÜFUS CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 50 TL OLAN YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI MİSAFİRLER TARAFINDAN ÖDENİR.
1 Eylül 2019 itibariyle eski kimlikler ile geçiş mümkün değildir. Çıkarılan yeni kanun ile birlikte yeni çipli kimlikler ve ya pasaport ile geçiş mümkün olacaktır.

Konaklama      Ayder Otelleri

Kahvaltı           Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği    Artvin veya Batum’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam YemeğiOtelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

5. Gün

Ayder – Fırtına Vadisi – Zilkale Palovit Şelalesi – Rafting – Zipline- Sümela Manastırı - Zigana

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylası’nda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında Gelin Tülü Şelalesi, Galerdüzü, Kalegon gezilerimizi rehberimiz ile gerçekleştirdikten sonra yaylada serbest zaman veriyoruz. Ayder Yaylası’nda kendinizi bambaşka bir dünyada gibi hissedeceksiniz. Ayder gezimizin ardından Fırtına Vadisi’ne iniyoruz. Yeşilin bin bir tonunu bulabileceğiniz muhteşem bir ekosisteme sahip olan Fırtına Vadisi, 2500 çeşit endemik bitkiye ev sahipliği yapmaktadır. Fırtına Vadisi Kenarında serbest zaman veriyoruz ve bu zaman içerisinde farklı seçeneklerdeki tur programlarımız için tercihi sizlere bırakıyoruz.

1. Tur Seçeneği: Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi turu (Ekstra 50 TL): Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerimiz ile bol bol eğleneceğimiz ve göreceğimiz muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına Vadisi’ni oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Orta Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerden, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsü sizi kendine hayran bırakacaktır. Deniz seviyesinden 750 mt. Çat Deresi’nden ise 100 mt. Yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerini çekebilirsiniz. Burada geçirdiğimiz güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çevrilen serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne varıyoruz. Burada geçireceğimiz hoş dakikaların ardından Şenyuva Köyü’ne dönerek çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarımızı yudumladıktan sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz.

2. Tur seçeneği: Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda Rafting (Ekstra)

3. Tur seçenği: Karadeniz’in yükselen trendi Zipline; Fırtına Deresi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 350 metre uzunluğunda bağlanan çelik halatlar ile Fırtına Deresi'nin bir tarafından diğer tarafına geçip döneceğiniz ip aktivitesi yapılabiliyor. (Ekstra)

Bu ekstra gezilerimizin ardından Fırtına Vadisi kenarında öğle yemeği molamızı veriyoruz. Ardından otobüsümüze binerek Rize Bezi Atölyesine doğru hareket ediyoruz. Rize Bezinin (Feretiko) en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin ve nemsiz kalmasını sağlamaktadır. Rize bezi alışverişi için veerilecek molanın ardından Altındere Milli Parkı’n gitmek üzere Maçka’ya hareket ediyoruz. Vardığımız zaman otobüsümüzden iniyor ve Karadağ’ın eteklerine kayaların oyulmasıyla yapılan ve neden buraya yapıldığı ile ilgili çok çeşitli efsanelerin anlatıldığı Sümela Manastırı’nı geziyoruz. Manastır gezimizin ardından 2000m rakımda, Zigana’da bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Kahvaltı           Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği    Fırtına Vadisi’nde menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam YemeğiOtelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

 

6. Gün

Zigana – Limni Gölü – Hamsiköy - Sinop – Tarihi Cezaevi –İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Limni Gölü Tabiat Parkını ziyaret edip Ardından otobüsümüze binerek panoramik olarak göreceğimiz Hamsiköy’e doğru hareket ediyoruz. Hamsiköy’ü fotoğraflamamızın ardından artık Karadenizi yavaş yavaş ardımızda bırakıyoruz . Karadenize özgü ürünlerden alışveriş yapıp, yanımızda götürebilmek için gerçek tereyağı ve peynirin bin bir çeşit türünü alabileceğimiz Lezzet Diyarında alışveriş molası verdikten sonra Sinop’a doğru hareket ediyoruz. Sinop’ta ilk gezi noktası Türkiye’nin en kuzey noktası olan üç tarafı denizlerle çevrili, tarihi bir liman kent olan Sinop olacaktır. Sinop gezimize ilk olarak UNESCO tarafından Dünya Miraslar Listesi’ne alınan ve şuan günümüzde müze olarak kullanılan Tarihi Sinop Cezaevi ile başlıyoruz. Tarihi Sinop Cezaevi gezimizi gerçekleştikten sonra öğle yemeğimizi aldıktan sonra Karadeniz’in en cezbedici manzaralarından birini sunan Hamsilos Fiyorduna hareket ediyoruz. Fiyord buzulların oluşturduğu vadilerin deniz suyu ile dolmasıyla oluşan dik yar ve kayalıkların arasındaki dar deniz koycuklarına verilen isimdir. Burada verilecek olan fotoğraf molasının ardından Sinop’a veda ediyor ve İstanbul’a doğru dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Gece geç saatlerde İstanbul’a varışımızın ardından misafirlerimizi aldığımız noktalarında bırakıyoruz ve bir başka tatil haftası organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Konaklama: Bu gece otel konaklaması yoktur.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Dönüş yolu üzerinde dinlenme tesiste alınacaktır. (Ekstra)

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Çerez Bildirim Modülü
Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.